Plastové okná


Rozlišujeme dva typy plastových profilov: so stredovým tesnením a bez stredového tesnenia (s dorazovým tesnením). Profil so stredovým tesnením sa vyvinul z tesniaceho systému drevených okien. Systém bez stredového tesnenia (s dorazovým tesnením) je jeho alternatívou. Jednoznačný návod, ako si vybrať správny profil plastových okien neexistuje. Je to skôr teoretická a filozofická otázka a každú situáciu, pre ktorú sa plastové okno vyberá, treba správne posúdiť. Stredové tesnenie umožňuje dosiahnuť dobre stavebno-fyzikálne vlastnosti plastového okna, ale vzhľadom na tesnenie umiestnené uprostred rámového profilu sa plastové okno oveľa horšie čistí. Preto v celej Európe v posledných rokoch vidieť odklon od tejto koncepcie v prospech plastových okien s dorazovým tesnením. Vďaka novým typom dorazových tesnení sa podarilo docieliť takmer rovnaké hodnoty zvukovo- a tepelnoizolačných parametrov ako pri oknách so stredovým tesnením, zároveň sa rámy okien mimoriadne ľahko čistia. Rámy plastových okien môžu byť dvoj-, troj- i päťkomorové (prípadne šesťkomorové). Trojkomorové profily sa používajú ako základný systém na výrobu plastových okien. Päťkomorové profily plastových okien sú ekvivalentom drevených eurookien.
Všeobecne majú plastové okná oproti tradičným dreveným oknám celý rad výhod ako napr.: technickú dokonalosť, vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, dobrú zvukovoizolačnú schopnosť, perfektný vzhľad, žiadna dodatočná povrchová úprava nátermi, dlhá životnosť a porovnateľná cena s klasickými drevenými oknami, možnosť otvárania a vyklápania, možnosť použitia aj v agresívnom prostredí, komplexnosť doplnkov (štrbinové vetranie, žalúzie, sieťky proti hmyzu, rolety a pod.)


Vchodové domové plastové dvere


Ani jedny plastové dvere niesu dizajnom presne také, ako druhé, každé sú trochu iné. Nespočitateľne množstvo typov, prevedení a farebných uprav dáva staviteľovi možnosť realizovať svoju predstavu.
Žiaden iný element fasády neotvára staviteľovi takú možnosť ovplyvniť vzhľad stavby, ako práve vstupne dvere. Vchodové dvere majú ale aj inú funkciu ako len ovplyvniť vzhľad fasády, musia splniť extrémne požiadavky na materiál a techniku. Musia dosiahnuť absolútne spoľahlivú funkčnosť, odolnosť proti výkyvom počasia a najvyšší stupeň bezpečnosti.
Radi Vám pomôžeme pri rozhodovaní o dizajne a technike ako aj pri splnení požiadavky na individuálny vzhľad Vašej budúcej vizitky. Dverové výplne, dekoratívne výplne a sklenene vitraže sú k dispozícii v rozdielnom prevedení a štýle.
Bezpečnostne vybavenie dverí konzultujeme z každým zákazníkom. Poradíme Vám o možnostiach bezpečnostných výplní, špeciálnych zámkov, uzamykacích technikách, kľúčový plán a iných ochranách proti vlámaniu. Vchodové plastové dvere z profilu VEKA sú výnimočné bezpečne a stabilne, obsahujú zosilenie rohov špeciálnymi dielmi, ktoré po zvarení extrémne zvýšia stabilitu dverí, už v základnej výbave.