Kovanie SIEGENIA AUBI favorit

Royalplast - plastové okná a dvere Banská Bystrica


Firma KFV, založená v roku 1868 Karolom Flietherom, patrí k vedúcim výrobcom zámkov v Európe. Dobré meno nielen doma ale aj v zahraničí si firma získala vďaka vysokej kvalite výrobkov, rozmanitým inováciám a širokému trhovo orientovanému sortimentu.


V roku 1873 začal August Bilstein s výrobou okenného kovania pod značkou AUBI. Vďaka strategickej spolupráci s vybranými veľkoobchodnými zákazníkmi si firma zabezpečila pevnú pozíciu vo vývoji špecifických systémových riešení pre zákazníkov.
Už pred spojením s firmou AUBI Beschläge GmbH v roku 2003 patrila firma SIEGENIA-FRANK KG k európskym lídrom na trhu s okenným kovaním a modernou vetracou technikou. Pod spoločnou vlajkou SIEGENIA-AUBI KG sa firmy spoliehajú na využitie synergického efektu.


Kúpou firmy KFV roku 2006 vzniká skupina SIEGENIA-AUBI KFV. Prevzatím firmy FCV na výrobu cylindrických vložiek firmou KFV v roku 2008 sa stáva skupina SIEGENIA-AUBI najväčším svetovým výrobcom techniky pre okná a dvere. Vďaka spojenému potenciálu firiem disponuje rozsiahlym technickým know-how a 140 ročnými skúsenosťami.

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Siegenia AUBI kovanie

Technika s pekným tvarom

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia Systém kovania FAVORIT pre všetky varianty profilov - drevo, drevo - hliník, plasty a hliník, ktoré majú drážku pre kovanie sa vyznačuje modulovou konštrukciou a vysokou vnútornou systémovou kompatibilitou. Vynikajúca povrchová úprava, minimálne nároky na priestor a štíhly dizajn robia kovanie Favorit Si-line ideálnym kovaním pre opticky a kvalitatívne hodnotné riešenia. Malý počet variant uľahčuje navyše prácu predajcom kovania a výrobcom okien.


Kvalita bez kompromisov

Siegenia aubi, výrobcovia kovania, vetracej techniky a technického vybavenia budov nesieme veľkú zodpovednosť za bezpečnosť svojich zákazníkov. To však môže docieliť len s vysokým, všetkými pracovníkmi akceptovaným, štandardom kvality, najmodernejšími výrobnými zariadeniami a intenzívnymi kontrolami výrobkov.


Certifikovaný manažment kvality
Preto zabezpečuje neustále vysokú kvalitu svojich značkových výrobkov pomocou náročných kontrolných a testovacích postupov v rámci certifikovaných systémov manažmentu kvality – od DIN ISO 9001 cez značku akosti RAL až po DIN V ENV 1627-30. Okrem toho podrobuje všetky výrobky rozsiahlym interným testom životnosti, ktorých požiadavky značne prekračujú zákonom stanovené limity. Dokonca i po zavedení výrobkov do sériovej výroby pracuje naďalej nepretržite na ich optimalizácii.

Krátke cesty, efektívne procesy
K tomu prichádza prísna, procesne orientovaná organizácia a celková štruktúra, ktorá nám umožňuje realizáciu individuálnych riešení pre našich zákazníkov na najvyššej úrovni. Vďaka optimálnemu prepojeniu témy kvality vo všetkých procesných postupoch je vo firme SIEGENIA-AUBI vždy zaručená spoľahlivá kvalita. A vďaka firemnej kultúre, ktorá je ovplyvnená vysokými nárokmi na kvalitu, orientáciou na zákazníka a schopnosťou inovácie, sa firme SIEGENIA-AUBI vždy darilo udávať trendy na trhu.


FAVORIT Si-line – Plastové okná

Pre elegantné okná

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia pant Pánty systému Si-line prepožičiavajú plastovým oknám individuálny charakter. Lebo popri početných technických a ekonomických výhodách umožňuje tento systém stavebníkom a architektom vyrobiť krídla až do hmotnosti 130 kg.Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia pant bez krytky Horný nožnicový a dolný rohový pánt sú opticky zarovnané s presahom krídla a tým zabezpečujú ladný dizajn okna. To okrem elegantného vzhľadu umožňuje tiež použitie väčších izolačných skiel. Kovanie Si-line umožňuje vytvorenie individuálneho dizajnu vďaka širokej palete rôzne farebných krytiek.
Funkčné a rýchle namontované

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia montáž Výhoda kovania Si-line spočíva v symetrickom vŕtacom obrazci a možnosti nastavenia v 3 smeroch (3D). Ďalšie výhody kovania sú: možnosť spracovávať úzke profily, vysoká funkčnosť a životnosť zabezpečovaná plastovými ložiskami v pántoch s vysokou odolnosťou voči oderu a integrovaná poistka proti samovoľnému otvárania krídla.


FAVORIT Si-line S-ES pre bezpečnosť

Bezpečnosť šitá na mieru

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia bezpečnosť Kovanie FAVORIT Si-line S-ES ponúka zodpovedajúci koncept pre každú požiadavku na vyššiu odolnosť okien voči vlámaniu pre plastové okná a hliníkové okná s drážkou na kovanie. Kovanie je neobmedzene použiteľné na oknách zvláštnych tvarov ako je oblúk alebo šikmé okno. Vysoký dôraz kladieme rovnako na hodnotný vzhľad, vysoký komfort ovládania, krátku dobu montáže kovania a nízku náročnosť na skladovanie. A to všetko v zaručenej kvalite SIEGENIA-AUBI, o čom svedčia nespočetné oficiálne skúšky v renomovaných inštitútoch.


Flexibilita vďaka modulovej stavbe

Modulová stavba kovania Si-line S-ES zabezpečuje vhodnosť tohto kovania pre všetky stupne bezpečnosti až po 3. triedu odolnosti (WK3).

  • Rohový prevod a jedna uzatváracia platnička so zvýšenou bezpečnosťou zabezpečujú i pri štandardnom kovaní základnú bezpečnosť.
  • Všetky druhy kovania so zvýšenou odolnosťou voči vlámaniu sú vybavené uzamykateľnou kľučkou, ktorá zabraňuje neoprávnenému posunutiu kovania. Upevnenie kľučky je chránené ochranou proti odvŕtaniu.
  • Pri vyhotovení kovania pre 1. triedu odolnosti (WK1) sú navyše všetky rohy okna vybavené dielmi kovania so zvýšenou bezpečnosťou.
  • Pre 2. triedu odolnosti (WK2) je kovanie navyše vybavené dodatočnými uzávermi s hríbovými čapmi, ktoré poskytujú viac bezpečnosti.
  • Vďaka uzáverom s hríbovými čapmi na medzikusoch kladie kovanie v 3. triede odolnosti (WK3) aj pri použití ťažkého náradia účinný odpor.

FAVORIT TBT „Poloha „vyklopené“ pred polohou „otvorené“ zaisťuje bezpečnosť

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia klučka V mnohých budovách zahŕňa bezpečnosť viac ako len ochranu obyvateľov pred zlodejmi. Napríklad v materských školách a nemocniciach je bezpečnejšie, polohu „otvorené“ sprístupniť len pre účely čistenia okna. Vďaka poradiu ovládania „vyklopené“ pred polohou „otvorené“ a možnosti oddeleného uzamykania polohy „otvorené“, ponúka kovanie FAVORIT TBT životne dôležitú bezpečnosť pred vypadnutím z okna.


FAVORIT – Príslušenstvo

Dokonalé do posledného detailu

Nie vždy narazí architekt a staviteľ výhradne na kvalitatívne vysoko hodnotné kovanie. Väčšinou sú požadované kompletné riešenia, ktoré perfektne spájajú funkčnosť, komfort a životnosť. Náš rozsiahly sortiment príslušenstva je optimálne prispôsobený sérii kovania FAVORIT a nenechá žiadne prianie nesplnené:


Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia príslušenstvo-otváranie Otváravo - sklopné nožnice s núteným ovládaním a kľučka umiestnená v spodnej časti okenného krídla umožňujú jednoduché ovládanie okna posediačky.

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia príslušenstvo-zdvíhač Zdvíhač krídla S-ES, ktorý je možné dodatočne namontovať, zabezpečuje jemný nábeh krídla do rámu a trvalé odľahčenie nožníc, vysoký komfort ovládania a dlhú životnosť.

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia príslušenstvo-nožnice Energeticky úsporné nožnice ES040 - zákazník môže jednoducho nastaviť na požadovanú veľkosť sklopenia okna podľa individuálnych požiadaviek pre letné alebo zimné vetranie.

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia príslušenstvo-mikro vetranie Pre štrbinové vetranie sú k dispozícii varianty pre bezpečné vetranie, pre dvojkrídlové okná a pre viacnásobné štrbinové vetranie.

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia príslušenstvo-bezpečnostná poistka Poistku proti chybnej manipulácii, ktorá je umiestnená v bode pôsobenia sily, je možné kedykoľvek jednoducho namontovať.


Povrchové úpravy

Prvý dojem je rozhodujúci

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia povrchová úprava Neexistuje v živote žiadna oblasť, ktorá by nekládla dôraz na hodnotný vzhľad. Novou povrchovou úpravou Titan Silber a Edelstahl Look odpovedá SIEGENIA-AUBI rastúcim požiadavkám na prvotriedny spotrebiteľský dizajn. Ušľachtilý vzhľad týchto povrchových úprav predurčuje toto kovanie ako ideálne pre hodnotné okná.

Plastové okná dvere | Royalplast Banská Bystrica - Kovanie Siegenia povrchová úprava Najvyššia odolnosť voči korózii a postupy šetrné k životnému prostrediu Tiež pohľad na vlastnosti materiálov a ich životnosť hovorí pre nové povrchové úpravy: Presviedčajú zvýšenou odolnosťou voči oderu a korózii ( 480 hodín proti červenej hrdzi pri úprave Titan Silber, 1000 hodín pri úprave Edelstahl Look). Postupy sú šetrné voči životnému


Hore